• Hurá, prázdniny

• Ubehlo desať mesiacov a opäť sa zatvorili brány škôl. V posledný deň školského roka si žiaci prevzali vysvedčenia, ako ocenenie svojej celoročnej usilovnej práce. Čakajú ich vytúžené mesiace letných prázdnin. Želám im, ako aj všetkým zamestnancom školy, mnoho krásnych slnečných dní plných pohody a oddychu.

Mgr. A. Kocúrová, riaditeľka ZŠ Tomášovce

• Slávnostné ukončenie školského roka

• Slnečné ráno 30. júna privítalo na školskom dvore žiakov našej školy. Slávnostné ukončenie školského roka začalo štátnou hymnou SR. Po nej predniesla svoj príhovor žiakom riaditeľka školy Mgr. A. Kocúrová. Pripomenula náročnosť vyučovania v tomto školskom roku a poďakovala sa za celoročnú prácu žiakom i pedagógom školy. Slávnostnému zhromaždeniu sa prihovoril starosta obce Ing. J. Mičuda. Vyjadril presvedčenie, že žiaci po celý rok usilovne pracovali a zaslúžia si oddych a načerpanie nových síl. So želaním krásnych prázdnin plných veselých zážitkov sa žiaci odobrali do svojich tried, kde si prevzali vysvedčenia.

• Koncoročná akadémia

• Koniec školského roka je časom bilancovania a odmeňovania tých, ktorí sa počas neho najviac snažili. Celoročné úsilie našich žiakov bolo zverejnené a odmenené v predposledný deň školského roka na slávnostnej Akadémii. Z rúk svojich triednych učiteliek si prevzali pochvaly za výborný prospech, vzorné správanie a úspešnú reprezentáciu školy v rôznych súťažiach. Tešíme sa, že napriek mnohým obmedzeniam naši žiaci dosiahli významné úspechy a ich ocenenie je pre ostatných silnou motiváciou.