• Deň Zeme

• Za Svetový deň Zeme je od roku 1970 vyhlásený 22. apríl. V našej škole sme si ho pripomenuli v piatok 21. apríla. Dopoludňajšie aktivity boli zamerané na osvetu a vzdelávanie. Žiaci s učiteľmi komunikovali o triedení odpadu a o dôsledku nadmerného produkovania odpadu na životné prostredie. Školská koordinátorka ENV pripravila pre žiakov skupinovú  prácu, ktorá preverila ich vedomosti o ochrane prírody. V popoludňajších hodinách v ŠKD žiaci vyzbierali najprv odpadky v okolí  školy a postupne vyčistili celú Školskú ulicu až po miestny park. Naši žiaci milo prekvapili nielen svojimi vedomosťami, ale aj pracovitosťou a snahou o skrášlenie životného prostredia. Príjemnou bodkou za týmto zmysluplne stráveným dňom boli ekokresby žiakov na školskom dvore.

• Veľkonočné prázdniny

• Riaditeľka Základnej školy v Tomášovciach oznamuje rodičom a žiakom, že veľkonočné prázdniny budú trvať od 6. apríla 2023 do 11. apríla 2023.

Vyučovanie začne v stredu 12. apríla 2023.