• Vianočné prianie

• Všetkým rodičom, priateľom školy, rodičovskému združeniu a zriaďovateľovi školy prajeme príjemné prežitie vianočných sviatkov a veľa zdravia, pohody a životného optimizmu do nového roku 2024. Ďakujeme Vám za prejavenú priazeň a veríme, že nám ju zachováte aj v budúcnosti.

Žiaci a zamestnanci Základnej školy v Tomášovciach

• Vianočné prázdniny

• Riaditeľka Základnej školy v Tomášovciach oznamuje rodičom a žiakom, že vianočné prázdniny budú trvať od 27. decembra 2023 do 5. januára 2024.

Vyučovanie začne v pondelok 8. januára 2024.

• Riaditeľské voľno- 22.12.2023

• Riaditeľka ZŠ v Tomášovciach  oznamuje rodičom, že v zmysle § 150 ods. 5 Zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov a so súhlasom zriaďovateľa poskytuje z prevádzkových dôvodov žiakom  Základnej školy, Školská 30, Tomášovce riaditeľské voľno dňa 22.12.2023 (piatok). V tento deň nebude v prevádzke ani ŠKD ani ŠJ.

• Vianočná besiedka

• Čas vianočný je vždy plný prekvapení, je chvíľou kedy viac myslíme na svojich najbližších a je časom tajných túžob a želaní. A práve vtedy rok čo rok prichádza vianočná besiedka, ktorú niekoľko týždňov usilovne trénujeme, vymýšľame kostýmy a kulisy, pretože nič tak nepoteší rodičov ako krásne zimné vystúpenie detí. Opäť sme dokázali rozohriať srdcia divákov, pripomenúť že Vianoce znamenajú lásku a radosť a potlesk bol pre nás najväčšou odmenou. Všetkým deťom patrí obdiv za to, ako dokázali vystúpiť a premôcť trému. Rovnako ďakujeme všetkým rodičom, ktorí sa podieľali na príprave a realizácii vianočného trhu.

• Pozvánka na vianočnú besiedku

• Riaditeľka základnej školy srdečne pozýva rodičov, priateľov a všetkých občanov obce na vianočnú besiedku, ktorá sa uskutoční vo štvrtok 14.12.2023 o 17.00 hod. v kultúrnom dome v Tomášovciach. Súčasťou bude aj vianočný trh, na ktorom si budete môcť kúpiť rôzne výrobky a vianočné pečivo. Tešíme sa na Vás!

• Na svätého Mikuláša už je všetka zima naša

• Je len málo dní, na ktorých príchod deti čakajú tak, ako na Mikuláša. Aj do našej školy zavítala trojica, bez ktorej by deň svätého Mikuláša nebol tým, čím je. Mikuláša, anjelika a čertiska túžobne očakávali najmä mladšie deti. Všetko sa na dobré obrátilo, Mikuláš bol štedrý, každému porozdával darčeky. Deti mu zaspievali, zatancovali a potom sa Mikuláš pobral do ďalšej školy. Po rozlúčke s Mikulášom sa škola premenila na veľkú herňu s množstvom zábavných aktivít podľa vlastného výberu detí.

• Všetkovedko

• Koncom novembra  sa na našej škole uskutočnila celoslovenská súťaž Všetkovedko, ktorej sa zúčastnili žiaci 2.- 4.ročníka. V súťaži si preverili svoje znalosti zo slovenského jazyka, anglického jazyka, matematiky, vlastivedy, prvouky, prírodovedy a informatiky. Cieľom súboja o najmúdrejšieho medzi najbystrejšími je dopriať deťom radosť z hry, súťaženia a úspechu, umožniť im predviesť, čo všetko vedia a overiť, ako sa dokážu v správnej chvíli sústrediť a podať čo najlepší výkon.

• Európsky týždeň boja proti drogám

• Tretí novembrový týždeň v našej škole patril aktivitám zameraným na prevenciu proti drogám a iným patologickým javom. Netradičná rozprávka o Snehulienke žiakov zaujala a prispela k uvedomeniu si škodlivosti návykových látok pre ľudské telo. Na základe informácií z vypočutej rozpávky žiaci triedili škodlivé a zdravé potraviny a nápoje. Na hodine výtvarnej ýchove navrhovali plagáty s protidrogovou tematikou. V ŠKD pani vychovávateľka pripravila športové popoludnie, ktorým prispela k utvoreniu návykov k zdravému a zmysluplnému tráveniu voľného času.