• Veľkonočné prázdniny

• Riaditeľka Základnej školy v Tomášovciach oznamuje rodičom a žiakom, že veľkonočné prázdniny budú trvať od 28. marca 2024 do 2. apríla 2024.

Vyučovanie začne v stredu 3. apríla 2024.

• Zápis detí do 1. ročníka ZŠ

• Riaditeľka Základnej školy v Tomášovciach oznamuje, že zápis detí do 1. ročníka  ZŠ  pre školský  rok  2024/2025  sa  uskutoční vo štvrtok  4. apríla  2024  v čase od 15:00 h  do  17:00 h v budove ZŠ.

Na zápis je potrebné  priniesť :

1. rodný list dieťaťa

2. potvrdenie o plnení povinného predprimárneho vzdelávania

3. vyplnené tlačivo prihlášky na vzdelávanie v základnej škole. Prihláška môže byť aj elektronická, ktorá sa nachádza v hornom menu. Je potrebné ju vytlačiť a podpísať obidvomi zákonnými zastupcami.

Prihlaska_na_vzdelavanie_v_zakladnej_skole.pdf

4. vyplnené tlačivo Dotazník

Dotaznik_ziaka.docx

5. sumu 7 eur na zakúpenie zošitov, výkresov, ...

Tešíme sa na Vás!

Plagat_na_zapis_do_1._rocnika.pdf

• Deň otvorených dverí

• Blíži sa čas zápisu detí do 1. ročníka ZŠ a preto naša škola zorganizovala pre predškolákov z Materskej školy v Tomášovciach Deň otvorených dverí. Budúci prváci sa zoznámili s prostredím školy. Na vzorovej vyučovacej hodine si preverili matematické vedomosti a manuálne zručnosti. V pohybovej časti preukázali svoje lokomočné schopnosti. Odmenou za vynaložené úsilie bolo príjemne strávené predpoludnie a vlastnoručne vyzdobená kraslica.

• Hviezdoslavov Kubín

• Mesiac február je známy tým, že na našej škole každoročne zaznieva umelecké slovo prostredníctvom žiakov, ktorí sa zapoja do Hviezdoslavovho Kubína. V tomto ročníku  do školského kola súťaže postúpilo 17 žiakov. Súťažilo sa v dvoch kategóriách. Po odznení všetkých prednesov trojčlenná porota rozhodla o umiestnení. Svojím výkonom v umeleckom prednese poézie najviac zaujal žiak 3. ročníka J. Juriček a žiak 2. ročníka M. Konôpka, ktorí sa stali víťazmi vo svojej kategórii. Druhé miesta obsadili štvrtáčka L. Kamenská a prváčka N. Gajdošíková. Tretie miesto bolo udelené žiakovi 3. ročníka S. Dobákovi a žiačke 2. ročníka N. Trnkovej. Všetkým žiakom ďakujeme za účasť a príjemný literárny zážitok.