• Jarné prázdniny

• Riaditeľka Základnej školy v Tomášovciach oznamuje rodičom a žiakom, že jarné prázdniny trvajú od 19. februára 2024 do 23. februára 2024.

Vyučovanie po prázdninách začne v pondelok 26. februára 2024.

• Detský karneval

• V sobotu 10. februára zorganizoval Výbor RZ v spolupráci so základnou školou detský karneval. Kultúrny dom sa zaplnil maskami, medzi ktorými nechýbali známe rozprávkové postavy. Tanečné kolá striedali súťaže, ktoré pre deti pripravili pani učiteľky zo základnej školy. Po tancoch a súťažení bolo pre deti pripravené občerstvenie. V závere karnevalu sa losovala tombola s hodnotnými cenami. Poďakovanie patrí najmä výboru RZ a všetkým, ktorí sa postarali o výborne strávený čas s deťmi.

• Kráľovský bál

• Fašiangy boli a sú akýmsi veselým spojivom medzi časom Vianoc a Veľkou nocou. Charakteristické pre toto obdobie sú zábavy, fašiangové sprievody a karnevaly. V posledný januárový deň sa v našom ŠKD konal kráľovský bál. Žiaci prezlečení za kráľovské masky sa v úvode predstavili. Neskôr si zatancovali kráľovské dobové tance. A nakoniec si pochutili na dobrotách z kráľovskej kuchyne. Zábava bola kráľovská a veselá nálada sa niesla celým bálovým popoludním.