• Koniec školského roka 2022/2023

• Brány školy sa po desiatich mesiacoch usilovnej práce žiakov a učiteľov zatvárajú a školskému roku zazvonil 30. júna posledný zvonec. V tento deň si žiaci prevzali z rúk svojich triednych učiteliek netrpezlivo očakávané vysvedčenia. Začínajú sa letné prázdniny a na všetkých žiakov čakajú dni plné letných radovánok a sladkého ničnerobenia. Ďakujem žiakom a zamestnancom školy za ich celoročnú prácu a želám deťom krásne prázdniny a pedagógom príjemne strávenú dovolenku.

Mgr. A. Kocúrová, riaditeľka ZŠ

• Akadémia 2023

• Koniec školského roka je časom  bilancovania, hodnotenia a odmeňovania. Dňa 29. júna sme sa všetci zhromaždili na školskom dvore, aby sme tak urobili na slávnostnej Akadémii. Pani učiteľky poďakovali žiakom, ktorí počas školského roka dosiahli výborné študijné výsledky a zároveň úspešne reprezentovali školu v žiackych súťažiach. Pekné a hodnotné ceny boli pripravené aj pre žiakov, ktorí sa zapojili do zberu papiera. Tento rok bol náročný, ale zvládli sme ho na výbornej úrovni.

• Rozlúčka štvrtákov

•  „Učiteľ ti môže otvoriť dvere, ale vstúpiť do nich musíš ty sám.“

Dňa 27. júna sa za prítomnosti všetkých pedagogických a nepedagogických zamestnancov  uskutočnila slávnostná rozlúčka so žiakmi 4. ročníka, ktorí svoje štúdium v našej škole ukončili. Žiaci si pripravili príhovor, v ktorom sa poďakovali pani učiteľkám, pani vychovávateľkám, pani kuchárkam a pani upratovačke. Za pomoc a podporu počas štyroch rokov štúdia im podarovali symbolický kvietok. Naši štvrtáci budú od septembra ďalšieho školského roka navštevovať základnú školu v Lučenci podľa vlastného výberu. Veríme, že nadobudnuté vedomosti a získané schopnosti uplatnia v 5. ročníku a budú našu školu dobre reprezentovať.

• Školský výlet do Bojníc

• Ráno 7. júna sme prišli do školy s úsmevom väčším ako inokedy, pretože sme sa vybrali na náš školský výlet. Po dlhej ceste autobusom sme konečne vystúpili v Bojniciach. Naším cieľom bola zoologická záhrada. Hneď pri vstupe nás zaujala panda červená. Okrem nej sme obdivovali medvede, levy, leopardy, slony a ďalšie zvieratá, ale najviac sa nám páčili veselé opice. Na záver výletu nemohol chýbať nákup suvenírov a hračiek. Vo veselej nálade a s množstvom príjemných zážitkov sme sa spokojní vrátili domov.

• Škola v prírode

• V týždni od 29. mája do 2. júna sa žiaci 3. a 4. ročníka zúčastnili školy v prírode. Za miesto svojho pobytu si zvolili región Horehronia. Chatová a rekreačná oblasť Tále sa na týždeň stala domovom pre našich tretiakov a štvrtákov. Školu v prírode našim žiakom spestrili animátori z CK Bombovo, ktorí pre nich pripravili animačný program postavený na prvkoch zážitkovej pedagogiky. Pobyt v krásnej prírode a bohatý animačný program prispeli k posilneniu zdravia a upevneniu sociálnych vzťahov.

• Medzinárodný deň detí

• Každoročne je na celom svete 1. jún venovaný deťom. Ani my sme na MDD nezabudli a vymenili sme učebnice a perá za  hry, súťaže a veselú zábavu. Dopoludnia pani učiteľky pripravili pre deti súťaž družstiev v športových disciplínach. Na desiatu dostali chutný hamburger. Neskôr si pozreli obľúbené animované filmy. Popoludní v ŠKD sa deti najprv pohrali s hračkami prinesenými z domu a deň sme ukončili hrami na školskom dvore. Deti si svoj deň užili do sýtosti a spokojné odchádzali domov.