• Čitateľský maratón

• Projekt  Čítajme si... realizuje Linka detskej istoty v spolupráci so slovenskými knižnicami. Cieľom podujatia je motivovať deti k čítaniu kníh a k pravidelným návštevám knižníc. V týždni od 22. – 26. mája sa uskutočnil už 14. ročník tohto maratónu. V našej škole sa čítalo celý týždeň na vyučovaní i v ŠKD. Prečítali sme si úryvky z kníh, ktoré máme v školskej knižnici. Boli to rozprávky o zvieratkách i príbehy zo školského prostredia. Čítanie absolvovalo spolu 26 žiakov. Naši čitatelia svojím podpisom potvrdili absolvovanie maratónu a všetci si z tejto aktivity odniesli pamiatku v podobe záložky do knihy.

• Zmena v organizácii ZŠ a ŠKD od 29.5. do 2.6.2023

• V týždni od 29.5. do 2.6.2023 sa žiaci 3. a 4. ročníka zúčastnia Školy v prírode.

Žiaci 1. a 2. ročníka ostávajú v škole a budú sa vyučovať podľa platného rozvrhu hodín. Žiaci 3. a 4. ročníka, ktorí nepôjdu do Školy v prírode sa budú vyučovať podľa upraveného rozvrhu hodín.

Ranný ŠKD bude v prevádzke od 6:30 do 7:45 h.

Popoludňajší ŠKD bude v prevádzke od 11:50 do 15:30 h.

Školská jedáleň bude fungovať v bežnom režime.

• Štefánikove cesty za poznaním- Izba plná spomienok

• M. R. Štefánik bol nielen významným politikom a vojenským generálom ale aj zanieteným astronómom  a cestovateľom. Aj v tomto školskom roku usporiadal Spolok M. R. Štefánika v Lučenci 10. ročník výtvarnej súťaže s názvom Štefánikove cesty za poznaním- Izba plná spomienok. Do súťaže sa zapojili žiaci prvého, druhého a tretieho ročníka. Za originálne výtvarné práce získali naši žiaci od organizátorov súťaže ďakovný list za účasť v súťaži. Všetkým súťažiacim žiakom ďakujeme za výbornú reprezentáciu školy.

• Testovanie TIMSS 2023

• Medzinárodné meranie TIMSS (Trends in International Mathematics and Science Study) v štvorročných cykloch skúma úroveň vedomostí a zručností z matematiky a prírodných vied žiakov štvrtého ročníka základných škôl. V školskom roku 2022/2023 bola naša škola vybratá ako súčasť národnej vzorky. Na Slovensku sa do štúdie zapojilo približne 5 000 žiakov zo 162 základných škôlHlavný testovací deň sa uskutočnil 18. mája 2023. Naši štvrtáci vypracovali testy z matematiky a prírodovedy. Celé testovanie prebiehalo elektronicky, pri ktorom žiaci nemali žiadne problémy. Nezľakli sa ani časomiery, ktorá im limitovala čas 36 minút na jeden test a za to si zaslúžia pochvalu. Zároveň ďakujem všetkým rodičom za vyplnenie dotazníkov a triednej učiteľke a zároveň administrátorke Mgr. D. Fungáčovej za organizáciu testovania. Prvé výsledky by mali byť dostupné v decembri 2024. Veríme, že naši žiaci úspešne reprezentovali našu krajinu.

• Deň matiek

• Vzdať úctu všetkým mamičkám možno rôznym spôsobom- darovaním kytice, darčeka, návštevou či spomienkou. V našej základnej škole tomuto sviatku pripisujeme veľkú dôležitosť a veľmi nám záleží na tom, aby sa žiaci prezentovali svojím programom čo najlepšie. Nebolo tomu inak ani tento rok. Deti mali pripravené pásmo básní a piesní, vtipnú scénku i veselé tančeky. Odmenou bol pre ne potlesk prítomných hostí a slová uznania a pochvaly.

• Pozvánka na oslavu Deň matiek

• Milé mamičky a staré mamy!

Pedagógovia a žiaci Základnej školy v Tomášovciach Vás srdečne pozývajú na oslavu Dňa matiek, ktorá sa bude konať dňa 12. mája 2023 o 17:00 h v sále kultúrneho domu v Tomášovciach.

Tešíme sa na stretnutie s Vami.

• Okresné kolo Pytagoriády

• Začiatkom marca boli pozvaní do okresného kola Pytagoriády najlepší úspešní riešitelia školských kôl. Našu školu reprezentovali na tomto podujatí žiaci E. Ifrim, L. Demeová, J. Ľalík a Š. Skýpala. V kategórii P3 súťažilo spolu 49 žiakov z okresu Lučenec. Náš žiak E. Ifrim získal 5. miesto. V kategórii P4 súťažilo spolu 36 žiakov z okresu Lučenec. Žiaci 4. ročníka sa umiestnili nasledovne: Š. Skýpala- 2. miesto a L. Demeová- 11. miesto. Teší nás, že naši žiaci aj v konkurencii plnoorganizovaných škôl z celého okresu uspeli na popredných miestach a oprávnene im patrí pochvala a poďakovanie za úspešnú reprezentáciu školy.