• Zápis detí do 1. ročníka ZŠ pre školský rok 2023/2024

• Riaditeľka Základnej školy v Tomášovciach oznamuje, že zápis detí do 1. ročníka  ZŠ  pre školský  rok  2023/2024  sa  uskutoční dňa 4. apríla  2023  od 15:00 h  do  16:30 h v budove ZŠ.

Na zápis je potrebné  priniesť :

•  rodný list dieťaťa
            • potvrdenie o plnení povinného predprimárneho vzdelávania
            •  Prihlášku na vzdelávanie v základnej škole, ktorá je dostupná na stránke školy

Prihlaska_na_vzdelavanie_v_zakladnej_skole-pdf.pdf

25831.docx

25832.docx

25833.docx

Dotazník

• sumu 8 eur na zakúpenie zošitov a školských pomôcok.

Tešíme sa na Vás!

• Deň otvorených dverí

• Opäť sa blíži čas zápisu detí do 1. ročníka. Každá základná škola sa v tomto období snaží získať priazeň budúcich prváčikov a ich rodičov. Umožní deťom počas Dňa otvorených dverí navštíviť školské priestory, aby sa zoznámili aj s budúcimi pedagógmi. V poslednom marcovom týždni navštívili našu školu predškoláci z MŠ v Tomášovciach. Naši učitelia pre nich pripravili zaujímavý program, v ktorom si deti mohli vyskúšať svoje vedomosti, pohybové schopnosti a manuálnu zručnosť. Odmenou za vynaložené úsilie bolo príjemne strávené predpoludnie a vlastnoručne zhotovená záložka do šlabikára.

• Plavecký výcvik od 7.3. - 10. 3. 2023

• Návrat do školy po jarných prázdninách bol radostný a plný očakávaní. Po dlhšej prestávke sa žiaci našej školy zúčastnili plaveckého výcviku v Mestských kúpeľoch vo Zvolene. Plavecký výcvik viedli certifikovaní  inštruktori plávania z plaveckého klubu Kareta. Hneď v úvode prvého dňa boli žiaci poučení o bezpečnom správaní sa na plavárni. Následne boli rozdelení do troch skupín podľa úrovne plaveckých zručností. Začiatkom každého dňa bola rozcvička na suchu aj vo vode. Inštruktori potom žiakom postupne vysvetľovali základy jednotlivých plaveckých spôsobov aj dýchania. Žiaci si všetko skúšali a postupne sa zdokonaľovali. V posledný deň si zmerali svoje sily, každý vo svojej plaveckej skupine. Víťazi jednotlivých kategórií boli odmenení sladkosťami a všetci účastníci získali mokré vysvedčenie. Tento týždeň bol pre deti plný zábavy a zážitkov vo vode. Veríme, že všetkým plavecký výcvik pomohol a každý sa naučil niečo nové.

Výsledky plaveckej súťaže na 25 m

Chlapci:

1. E. Ifrim (00:33:49 h)
            2. P. Janík (00:50:21 h)
            3. J. Ľalík (00:55:12 h)

Dievčatá:

1. N. Goljanová  (00:46:30 h)
            2. L. Kálmánová (00:48:96 h)
            3. L. Kamenská  (01:12:59 h)