• Vianočné prázdniny

• Riaditeľka Základnej školy v Tomášovciach oznamuje rodičom a žiakom, že vianočné prázdniny budú trvať od 23. decembra 2022 do 6. januára 2023.

Vyučovanie začne v pondelok 9. januára 2023.

• Chrípkové prázdniny

•  Vážení rodičia!

Oznamujem Vám, že podľa Metodického usmernenia č. 5/2005-R pre základné a stredné školy pre prípad pandémie chrípky, na základe odporúčania RÚVZ so sídlom v Lučenci a so súhlasom zriaďovateľa prerušujem školské vyučovanie v termíne od 19.12. do 22.12.2022 z dôvodu vysokej chorobnosti žiakov. Žiaci budú mať tzv. chrípkové prázdniny.

V Tomášovciach  15.12.2022                     Mgr. A. Kocúrová, riaditeľka školy

• Vianočná besiedka

• Čas vianočný je vždy plný prekvapení, je obdobím kedy viac myslíme na svojich najbližších a sme ochotní splniť ich tajné túžby. A práve vtedy rok čo rok prichádza vianočná rozprávka, ktorú denne pár týždňov usilovne trénujeme, vymýšľame kostýmy a kulisy, pretože nič tak nepoteší rodičov ako krásne zimné vystúpenie detí. Po dvojročnej prestávke sa nám to opäť podarilo. Pestrý vianočný program dokázal rozohriať srdcia divákov a pripomenúť, že Vianoce sú oslavou lásky a radosti.  Zaslúžený potlesk bol pre účinkujúce deti najväčšou odmenou.

• Školské kolo Pytagoriády

• Minulý týždeň sa u nás konalo školské kolo Pytagoriády, teda matematickej súťaže, ktorá je určená pre žiakov tretieho a štvrtého ročníka. V časovom limite 60 minút mali čo najrýchlejšie vyriešiť 15 úloh. Za každé ušetrené 4 minúty získali totiž ďalší bod. Najlepší žiaci  si medzi sebou zmerali "matematické sily" a úspešnými riešiteľmi tohoročného školského kola sa stali:

3. ročník: E. Ifrim, L. Kálmánová, L. Kamenská

4. ročník: Š. Skýpala, L. Demeová, P. Janík, J. Ľalík

Srdečne blahoželáme!

• Príchod Mikuláša

• Tradične aj tento rok 6. decembra si na nás spomenul Mikuláš. V spoločnosti anjela a čerta prišiel do našej školy s košom plných balíčkov a vyčaril na detských tvárach úsmev a radosť. Žiaci privítali vzácnu návštevu  žartovnými básničkami a tancom v pekných vianočných kostýmoch. Mikuláš ich pochválil a odmenil balíčkami so sladkým prekvapením. Popoludní v ŠKD pripravili pani vychovávateľky pre deti mikulášske posedenie s malým občerstvením. Veselá nálada a príjemná zábava spestrili tento výnimočný deň.