• Deň Zeme

• V piatok 22. apríla sme si pripomenuli  Deň Zeme. Ekologicky motivovaný sviatok upozorňuje ľudí na rozsiahle znečisťovanie životného prostredia.  Je to príležitosť upriamiť pozornosť detí na našu planétu, prírodu a ich ochranu. V úvode si žiaci pozreli prezentáciu s enviro tematikou. Na základe získaných poznatkov hrali vedomostné hry, skladali puzzle, tvorili básne a písali želania pre našu Zem. Od hier sa žiaci presunuli k činom a vyzbrojení rukavicami sa podujali vyzbierať odpadky v našej obci. Na záver si na školskom dvore vytvorili ostrovčeky živej prírody a školský plot vyzdobili svojimi kresbami.

• Veľkonočné prázdniny

• Riaditeľka Základnej školy v Tomášovciach oznamuje rodičom a žiakom, že veľkonočné prázdniny budú trvať od 14. apríla 2022 do 19. apríla 2022.

Vyučovanie začne v stredu 20. apríla 2022.

• Okresné kolo Pytagoriády

• Dňa 29. marca sa uskutočnilo okresné kolo Pytagoriády. Z troch úspešných riešiteľov školy, ktorí postúpili do okresného kola, dvaja žiaci náhle onemocneli a súťaže sa zúčastnil iba Šimon Skýpala, žiak 3. ročníka. Súťažilo sa online. Čas na vypracovanie testu bol maximálne 90 minút. Počas súťaže žiak nesmel komunikovať s druhými osobami, používať mobilný telefón ani iné elektronické zariadenia okrem zariadenia, z ktorého súťažil a stránky, na ktorej prebiehala súťaž. Výsledok súťaže nás potešil. Spomedzi 126 účastníkov Pytagoriády sa náš žiak Šimon Skýpala umiestnil na 17. mieste. Srdečne mu blahoželáme!

• Zápis detí do 1. ročníka ZŠ

• Riaditeľka Základnej školy v Tomášovciach oznamuje, že zápis detí do 1. ročníka  ZŠ  pre školský  rok  2022/2023  sa  uskutoční dňa 6. apríla  2022  od 15:30 h  do  16:30 h v budove ZŠ.

Na zápis je potrebné  priniesť :

1. rodný list dieťaťa

2. potvrdenie o plnení povinného predprimárneho vzdelávania

3. vyplnené tlačivo Prihlášky na vzdelávanie v základnej škole

Prihláška na vzdelávanie v základnej škole

4. vyplnené tlačivo Dotazník

Dotazník

5. sumu 10 eur na zakúpenie zošitov a školských pomôcok.

Tešíme sa na Vás!