• Štefánikova cesta za poznaním - Nebeské divadlo

• M. R. Štefánik bol nielen významným politikom a vojenským generálom ale aj zanieteným astronómom  a cestovateľom. Dňa 1. februára vyhlásil Spolok M. R. Štefánika v Lučenci 9. ročník výtvarnej súťaže s názvom Štefánikove cesty za poznaním Nebeské divadlo. Do súťaže sa zapojili žiaci: S. Golian L. K. Holubová, P. Janík, L. Demeová, E. Kršiaková, L. Horváthová, L. Kálmánová, L. Vreštiaková, K. Kminiaková a A. Káková. Za originálne výtvarné práce získali naši žiaci od organizátorov súťaže ďakovný list za účasť v súťaži. Všetkým súťažiacim žiakom ďakujeme za výbornú reprezentáciu školy.

• Deň matiek

• Najväčším šťastím pre dieťa je mať dobrú, milú, nežnú a starostlivú matku. Druhá májová nedeľa sa už tradične vo svete oslavuje ako Deň matiek. Na tento sviatok nezabudli ani naši žiaci a pre svoje  maminky, za pomoci pani učiteliek, pripravili bohatý program a milé darčeky. Šiesteho mája sa sála kultúrneho domu v Tomášovciach zaplnila mamičkami, babičkami ale aj ostatnými obyvateľmi našej obce. Vítaní boli všetci, ktorí si prišli pozrieť kultúrny program žiakov základnej školy pri príležitosti oslavy Dňa matiek. Kytičkou uvitou z básničiek, pesničiek a tancov, milým kvietkom  a srdiečkom z  lásky poďakovali deti svojim mamičkám za ich  nekonečnú lásku, starostlivosť a obetavosť.