I-bobor

Všetkovedko

Maxík

Detský čin roka

Klokanko- najväčšia matematická súťaž na svete. Do súťaže sa zapojili žiaci všetkých ročníkov. Súťaž sa konala v marci 2016 a celkovo sa jej zúčastnilo 12 žiakov. Žiačka 2. ročníka  E. Vilhanová získala titul „Úspešného riešiteľa“  a stala sa  „Šampiónom školy“.

Čitateľský oriešok- Súťaž vznikla so zámerom rozvíjať u žiakov čítanie s porozumením, vnímanie medzipredmetových vzťahov, logické myslenie a výtvarnú kreativitu. Mala dve časti – textovú a výtvarnú. Žiaci jednotlivých ročníkov si najprv prečítali dva príbehy. Na konci textov našli jednoduché aj zložitejšie otázky, ktorými sa museli prelúskať, t.j. správne odpovedať na otázky súvisiace s textom. Po vyplnení úloh žiaci pokračovali výtvarnou časťou súťaže, v ktorej mohli prejaviť svoju fantáziu a výtvarné zručnosti. Do súťaže sa zapojili žiaci 3. ročníka a  4. ročníka. Spolu súťažilo 23 žiakov. Dvaja žiaci sa dostali do užšieho výberu hlasovania cez internet.

Pytagoriáda-  je matematická súťaž, v ktorej okrem správnosti vypočítaných príkladov rozhoduje aj čas, za ktorý žiaci vypočítajú dané príklady. Za správnosť a za čas vypočítaných príkladov sa prideľujú príslušné body. Výsledné hodnotenie bodov sa teda skladá z dvoch položiek, z bodov za správnosť a z bodov za čas. Účastníkmi vyššieho kola súťaže môžu byť len žiaci, ktorí úspešne absolvovali nižšie kolo súťaže. Zo školského kola postúpili do obvodného kola žiaci: 3. ročníka- J. Mareček, 4. ročníka: dvaja žiaci, ktorí sa v obvodovom kole umiestnili v prvej desiatke.

Komparo- je testovanie žiakov na konci 4. ročníka ZŠ. Testy boli  z prírodovedy , zo slovenského jazyka a literatúry. Testovania sa zúčastnilo 12 žiakov zo 4. ročníka. Škola získala čestný titul „ Škola, ktorá to s kvalitou vzdelávania myslí vážne“ a vo výsledkoch sme sa zaradili medzi 25% najúspešnejších škôl na Slovensku.

Súťaž v speve ľudových piesní- bola zameraná na vytváranie vzťahu k ľudovej kultúre, ľudovým piesňam a folklóru vôbec. Konala sa v januári 2016. Súťažilo sa v dvoch vekových kategóriách. V obidvoch kategóriách boli udelené 3. miesta.

Súťaž v prednese poézie a prózy – Hviezdoslavov Kubín. Prebiehala v marci 2016. Víťazi triedneho kola postúpili do školského kola. Víťazi zo školského kola reprezentovali školu v obvodnom kole v Lučenci. Boli to žiačky A. Grígerová a Z. Babinská.

Súťaž v zbere starého papiera- vychováva žiakov k šetreniu lesa, energie a znižovaniu znečisťovania ovzdušia a vodných tokov. Do zberu sa zapojili takmer všetci žiaci, ktorí nazbierali celkovo 2 810 kg starého papiera.

Školský rok 2016/2017

I-bobor- Hlavným cieľom súťaže je podporiť záujem o informačné a komunikačné technológie (IKT) u všetkých žiakov. Súťaž chce iniciovať v deťoch využívanie IKT, posmeliť ich v intenzívnejšom a kreatívnejšom používaní moderných technológií pri učení sa. Symbolom súťaže sa stal usilovný, inteligentný a čulý bobor. Termín súťaže bol 11. november 2016 a zúčastnilo sa jej 12  žiakov školy. Sú to žiaci 3. a 4. ročníka. Medzi úspešných riešiteľov sa zaradili S. Zdechovanová, N. Kminiak a Z. Babinská.

Detský čin roka- Projekt motivuje ku konaniu dobrých skutkov a pomáha tak deťom a budúcim dospelým zorientovať sa v hodnotách, dáva im šancu pochopiť cez skutočné príbehy, čo je dobré a čo zlé. Učitelia s tlačeným pedagogickým materiálom pracujú na hodinách etickej výchovy, slovenského jazyka či v školskom klube. Čítajú si príbehy spolu s deťmi a hlavne sa rozprávajú o tom, čo príbehy prinášajú. Deti dávajú hlasy skutkom, ktoré považujú za najcennejšie a rozhodnú o tom, ktoré skutky budú vyhlásené za Detské činy roka. Do detskej poroty sa zapojilo 13 žiakov 2. ročníka. Za účasť v detskej porote škola získa čestný diplom „ Škola dobrých skutkov“.

Všetkovedko-  deti si overia nadobudnuté vedomosti, čítanie s porozumením, rozvíjajú logické myslenie a správny úsudok a ešte sa aj pripravia na testovanie v 5. ročníku. Otázky boli z vlastivedy, prírodovedy, slovenského jazyka, anglického jazyka, matematiky, hudobnej výchovy, výtvarnej výchovy, informatickej výchovy, dopravnej výchovy. Termín súťaže bol 1. december 2016 a prihlásených bolo  8 žiakov školy. Žiačka 3. ročníka Nina Gubová získala titul „Všetkovedko školy “ a zaradila sa medzi 30%  najúspešnejších súťažiacich. Ostatní súťažiaci získali titul „Všetkovedkov učeň“. Boli to žiaci:  A. M. Lawhorn, S, Grígerová, T. Cíferová, S. Dobrocká, E. Vilhanová, J. Golianová a S. Melicherčíková.

Maxík- matematická súťaž pre druhákov, tretiakov a štvrtákov na ZŠ. Sú to netradičné a zábavné úlohy, veselé a napínavé príbehy. Súťaž je počas školského roka rozdelená do piatich kôl, v každom z nich riešia súťažiaci 5 úloh. Do Maxíka sa zapojili žiaci S. Melicherčíková, A. Grígerová, J. Golianová, Z. Babinská, J. Mareček, N. Kminiak, N. Gubová, E. Vilhanová, S. Grígerová, M. Kúkoľ a T. Cíferová. Práve skončilo 3. kolo súťaže. Žiačka N. Gubová mala uverejnenú kresbu na obale Maxíkových úloh 3. kola.

Súťaž v speve moderných piesní – 31.1.2017. Súťažilo sa v dvoch vekových kategóriách.

Víťazi 1. kategórie (1. a 2. ročník): 1. miesto: Matúš Snopko- 1. ročník

2. miesto: Anna Maria Lawhorn- 2. ročník

3. miesto: Ema Muchová- 1. ročník

Víťazi 2. kategórie (3. a 4. ročník): 1. miesto: Zina Babinská – 4. ročník

2. miesto: Anabela Grígerová- 4. ročník

3. miesto: Jakub Ifrim- 3. ročník